آموزش نصب Let’s Encrypt در سرور سی پنل (SSL رایگان سی پنل)

نوشته : حسین داود


ایجاد در : دوشنبه ۱۹ آذر ۹۷ ۰۷:۳۳ مجموعه : مقالات امتیاز : 4 بازدید : 1275


آموزش نصب Let’s Encrypt در سرور سی پنل (SSL رایگان سی پنل)

در این مطلب، آموزش نصب Let’s Encrypt در سرور سی پنل را برای شما در نظر گرفته ایم. قبل از پرداختن به آموزش ها بهتر است کمی با Let’s Encrypt آشنا شویم.


سیستم SSL رایگان Let’s Encrypt یک سیستم رمز گذاری اطلاعات بین وب سایت و مرورگر می باشد که تحت حمایت شرکت های بزرگی مانند گوگل، سیسکو، موزیلا و… توسط بنیاد ISRG جهت حمایت از حریم خصوصی و اطلاعات عموم ایجاد شده است، Let’s Encrypt برای ما ایرانی ها بسیار کارآمد است زیرا بر روی دامنه های .ir نیز قابل نصب است. این سیستم با هربار وریفای شدن (نصب) اعتبار 90 روزه برای دامنه شما در نظر میگیرد که البته پس از 90 روز می توانید مجددا آن را تمدید کنید.


در این آموزش نصب Let’s Encrypt در سرور سی پنل را برای شما در نظر گرفته ایم، برای نصب Let’s Encrypt دسترسی Root سرور لینوکسی نیاز است لذا شما باید مدیر سرور باشید و در صورتی که کاربر عادی هاستینگ و یا ریسلر هستید امکان نصب برای شما فراهم نمی باشد.
– برای نصب با اطلاعات روت سرور خود وارد SSH شوید و سپس دستور زیر را وارد نمایید.

/scripts/install_lets_encrypt_autossl_provider

پس از اجرای دستور فوق امکان نصب SSL رایگان Let’s Encrypt به بخش Manage AutoSSL در WHM شما اضافی خواهد شد، که از تب Manage Users در این بخش می توانید به راحتی بر روی هر یک از دامین های سرور خود SSL رایگان نصب نمایید.

– با دستور قبلی تنها امکان نصب SSL رایگان توسط مدیر سرور برای دامنه ها فراهم است، اما در صورتی که تمایل دارد کاربر نیز از طریق سی پنل خود بتواند برای دامنه یا دامنه های خود از SSL رایگان Let’s Encrypt استفاده کند باید پلاگین Let’s Encrypt را نصب نمایید.

جهت نصب پلاگین Let’s Encrypt وارد SSH شده و دستورات زیر را به ترتیب وارد نمایید.

wget https://cpanel.fleetssl.com/static/letsencrypt.repo -O /etc/yum.repos.d/letsencrypt.repoyum -y install letsencrypt-cpanelle-cp self-test

پس اجرای دستورات فوق بخش Let’s Encrypt For cPanel به سی پنل یوزر های شما اضافه خواهد شد.

 

 


ابزار بررسی تنظیمات SSL